fbpx
11.8 C
Skopje

Игор Југ “збесна” во судницата – тргна да си оди

АКТУЕЛНО

Обвинетиот за насилствата во Собранието на 27 април 2017, Игор Југ за момент го прекина судењето за овој случај кога лут и незадоволен од одговорите на заменик министерот за внатрешни работи Агим Нихиу тргна сам да си оди од судење.

– “Како може како министер да не знаете дека странски шпиони се шетаат низ Собрание а ни судите нам Македонците. Каде ви е Живаљевиќ. Каде е? Осудете ме доживотно ако сакате. Ич не ми е гајле”, викаше во судницата Југ, пренесе НоваТв.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -