fbpx
4 C
Skopje

Јанчев: СДСМ и независниот Сакалиев се здружија за лични интереси

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Здружување заради лични интереси, вака денеска ја нарече кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери, Митко Јанчев, новата коалиција во Советот помеѓу СДСМ и независниот советник Ристо Сакалиев.

– Мораме да ставиме крај на овие манипулации и гладни луѓе за власт. Ако дозволиме овој состав на Советот заедно со нивен градоначалник да ја добие апсолутната власт, ќе бидеме сведоци на уништување на нашиот град. Нивните лични интереси не смеат да бидат приоритетна работа. Ова е само уште еден поголем адут за вас почитувани граѓани да одберете општина која ќе биде слободна, а не општина за лични интереси, рече Јанчев на денешнат апрес-конференција.

Нагласи дека тој и граѓаните се единствениот спас за Кавадарци.

-Да не го дозволиме овој терор врз Кавадарци. Ви ветувам дека доколку јас бидам градоначалник покрај мнозинскиот совет на чело со Ристо Сакалиев, ќе бидам најголемиот поборник и најголемиот адут за Кавадарци, додаде Јанчев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Алеk Вучиќ даде изјава за новиот вид на koрона: Пристигна во Србија, мораме да го спречиме ширењето

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека новиот вид на корона вирус, кој првпат се појави во Велика Британија, „пристигнал во Србија“, за...

Kомпанија гарантира деkа со нивните гуми ќе поминете 130.000 километри

Финската компанија Нокиан, која е позната по зимските гуми гарантира дека со новите гуми под името „One“ ќе поминете 130.000 километри. Станува збор за универзални...

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Снимka: Возел со 290 km на час Тетово-Гостивар и се фалел на ТиkТok

На социјалната мрежа Тик-ток објавено е видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км на час. Ммладиот возач, објави неколку...

Зaeв објаснyва зошто Србите добија ваkцини порано: Прво мора да влезе вакцината за да се регистрира

Централата на Фајзер за југооисточна Европа е во Белград и тие затоа добија порано вакцини. Ние сме во координација со нив, тие имаат на...
- Advertisement -