12.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Јанчев: СДСМ и независниот Сакалиев се здружија за лични интереси

Здружување заради лични интереси, вака денеска ја нарече кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери, Митко Јанчев, новата коалиција во Советот помеѓу СДСМ и независниот советник Ристо Сакалиев.

– Мораме да ставиме крај на овие манипулации и гладни луѓе за власт. Ако дозволиме овој состав на Советот заедно со нивен градоначалник да ја добие апсолутната власт, ќе бидеме сведоци на уништување на нашиот град. Нивните лични интереси не смеат да бидат приоритетна работа. Ова е само уште еден поголем адут за вас почитувани граѓани да одберете општина која ќе биде слободна, а не општина за лични интереси, рече Јанчев на денешнат апрес-конференција.

Нагласи дека тој и граѓаните се единствениот спас за Кавадарци.

-Да не го дозволиме овој терор врз Кавадарци. Ви ветувам дека доколку јас бидам градоначалник покрај мнозинскиот совет на чело со Ристо Сакалиев, ќе бидам најголемиот поборник и најголемиот адут за Кавадарци, додаде Јанчев.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -