21 C
Skopje

Како да направите баланс помеѓу работата и љубовниот живот?

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Доколку сте во врска или во брак, бидете свесни за тоа дека во љубовта постојано мора да вложувате поддршка, внимание и нежност. Не заборавајте каква е љубовта на почетокот и дека сте го одбрале вашиот сопатник низ животот. Најдете начин да ја одржите љубовта, иако секојдневно имате безброј обврски.

Еве што може да ви помогне: Поставете граници на работа. Мора да научите да кажете не, кога тоа е неопходно. Доколку сте свесни дека поради некој одложлив проект ќе се задржите подолго, тогаш едноставно оставете го, а работата завршете ја наредниот ден.

Ограничете го времето кое го поминувате одговарајќи на пораки. За време на викенд, земете си одмор. Кога ќе пристигнете дома, искористете го слободното време со партнерот. Исклучете ги известувањата на телефонот и едноставно уживајте заедно.

Раскажете си како сте го поминале денот

Можеби вашиот партнер не може да ви помогне да ги решите проблемите на работа, но секако може да ве разбере и да ви помогне да се ослободите од непотребниот стрес.

Прегратката значи многу

Тоа е одличен начин да покажете некому дека е сакан/а и да направите убаво да му започне денот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -