Fri. Sep 22nd, 2023

Category: Останато

Баба успеала да запре авион, веднаш била приведена – еве што се случило

Една стара жена од Кина одлучила своите пари да ги фрли директно кон моторот на авионот, по што веднаш била приведена од надлежните органи, а летот бил одложен. Инцидентот се…

Водителот во живо пред милионска публика тргна да и ги пипне новите силикончиња на Луна Џогани, a потоа следуваше реакција која го врати од „игра“

Младата пејачка Луна Џогани проговори за нејзините нови силикони во живо во емисијата „Задруга, народот прашува“. Победничката на „Задруга 2“ откако ги зголеми своите гради во една клиника во Белград…

Животот на 84. годишниот Новак, единствениот жител на „градот на духовите“ во Аргентина: 5000 луѓе побегнале, тој останал сам

Аргентинското турстичко место Епикуен доживеало катастрофа во 1985. година, после поплава. Жителите се иселиле, а градот останал пуст и срушен, а 24 години после катастрофата, Пабло Новак решил да се…

Си нарачала пижами преку Интернет: Кога стигнале дома не можела да си поверува на очите што гледа

Шенон Браун се изненадила кога ги добила пижамите кои ги нарачала преку Интернет. Имено, црно-белите пижами биле преплавени со илустрација на разни первеерзии. Британката фотогафијата ја објавила на Твитер и…

Таа не може да оди, тој не може да гледа, но заедно го искачуваат светот

Двојка од Колорадо на најдобар начин го илустрира тоа како две единки во природата се надоплонуваат како севкупност на сите фактори коишто ги определуваат нивните особини, квалитети, но и недостатоци……

Баба забележала група разбојници како огабуваат златара – тоа што го направила станало хит

Во вакви ситуации ретко кој ќе реагира, бидејќи така е подобро за сопствена сигурност. Многумина само зборуваат што ќе направат, но ога ќе дојдат до дадена ситуација, не реагираат така.…

Требаше да ни ги чува децата – го заведе мојот сопруг: Вистинита и болна приказна

Татко ја остави својата сопруга и двете деца поради 15 години помладата дадилка која живеела во нивната куќа. Изневерената жена и неверниот маж одлучиле јавно да проговорат за тоа. Прочитајте…

„Требаше да ни ги чува децата – го заведе мојот сопруг“: Вистинита и болна приказна

Татко ја остави својата сопруга и двете деца поради 15 години помладата дадилка која живеела во нивната куќа. Изневерената жена и неверниот маж одлучиле јавно да проговорат за тоа. Прочитајте…

Видео: Легнал под дрвото да се одмори и добил неочекувано друштво

Иако гепардот е диво животно, сепак некои од нив се однесуваат како мачка- милениче. Запознајте го Еден, дружељубив гепард кој ги сака животните и луѓето. Допл Валкер, го запознал Еден…

Големите лидери никогаш нема да ги повторат овие пет грешки

Пред да одлучите да ја прифатите лидерската улога, размислете двапати за тоа дали навистина го сакате тоа. Дали навистина имате став и емоционална интелигенција да ги водите луѓето и да…

Кои хороскопски знаци се најголеми нарциси: Многу се себични и мислат само на себе

Хороскопот открива кои знаци во Зодијакот се најсебични и мислат само на себе. Секако, прв на листа е Овенот. Познат по својата упорност, прави се да ги исполни своите желби.…

Секунди ја делеа од несреќа – лифтот можеше да ја згмечи (Видео)

Секунди делеа жена од тоа да биде згмечена од лифтот кој се расипал. Наеднаш лифтот почнал да се движи додека жената излегувала од него. Кинеските медиуми ја објавија оваа снимка…

Падна на колена пред жената која ја барала цел живот: Емотивна средба помеѓу мајка и ќерка после 52 години (ВИДЕО)

Ен Блоџет (73) не ја видела својата ќерка Лори Јонкас откако ја дала на посвојување, а тоа се случило во септември 1965 година. Кога се одлучила на таков чекор Ен…

“И тата би сине“: Еве како настанала добро прочуената реплика од легендарниот филм

На Душко му реков дека во сценариото за филмот „Ко то тамо пева“ мора да вметне некоја љубовна сцена, раскажа Божидар Николиќ. Ко то тамо пева е еден од најпопуларните…

Тој е слеп и има аутизам, а кога ќе се појави на сцена сите остануваат без здив: Неговата изведба е магична (ВИДЕО)

Коди Ли никако не дозволува слепилото и аутизмот да му застанат на патот кон победата во „America’s Got Talent“. 23-годишното момче повторно ги одушеви и жирито и публиката со изведбата…

Што навистина гледа мажот кога ќе си ја види девојката без никакво парче облека

Во моментите на страст, жените обично се преокупирани со деловите од своите тело кои тие самите не ги сакаат. Тоа обично ги вклучува: стомакот, бутовите и задницата. Мажите воопшто не…

Срам да му биде: 24. годишен маж 2 месеци краде дедо кој е во количка (Видео)

Полицијата во Велика Британија со денови е на нозе во потрага по човек со словачка националност, Томас Мизикар (24). Безбедносните камери го снимале како го краде 88 годишниот дедо Денис…

Им обезбедив на синот куќа, на ќерката стан, но си заминаа – со жената останавме сами

-Најтешко ми е кога доаѓаат празници, стојам на прозорецот и гледам во далечна замислен што ли прават моите деца во таа туѓина. Со овие зборови, шеесет и седум годишниот Ванчо…

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е за тргување.“ Зачудениот човек запрашал: „Зарем?…

Андруш запеа од Охрид: Поздрав до сите југословени со песна, живео Тито (Видео)

Ако некогаш грмеше зад воланот, денес грми на сред охридско езеро. Камионџијата Андруш кој стана популарен по своите видеа во кои пее во неговиот камион возејќи илјадници километри во Америка,…

Во мало село дури 250 брачни парови имале близнаци: Феноменот е мистерија, збунети се и генетичарите

Индиско село има околу 2.000 семејства. Од нив дури 250 брачни парови добиле две деца по само едно породување. Доаѓањето на близнаците на свет денес е ретка појава. Се верува…

Светот се гордее со неа: Полицајка доеше запуштено бебе, по што беше повикана кај министерот (Фото)

Фотографија на која полицајка дои запуштено бебе во полициска станица го обиколи светот, а аргентинската полиција објави дека е горда на својата службеничка. Полицајката Селеста Ајала која била на должност…