fbpx
-8 C
Skopje

Како магнет се – на овој хороскопски знак никој не може да му одолее

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Хороскопски знак, кој е опседнат со детали, има длабоко чувство на хуманост, методолошки пристап кон животот, често е нежен но претпазлив.

Дами и господа, нејзиното Височество Девица.

Девицата како и Бикот и Јарецот е земјен знак, а тие сакаат конзервативни и организирани работи, но и оние кои зависат од нив. Тоа се знаци дека животот им е среден како по книга. Меркур е владејачката планета, па Девиците имаат добро развиено чувство за зборување и пишување, како и останати форми на комуникација. Ова е нивната предност во привлекување на партнери.

Повеќето се импресионирани од нивниот слободен дух и елоквентност што знае да ги занесе и понесе. Меѓутоа овој знак не се заљубува и не се вклопува така лесно со останатите затоа што премногу се сакаат себе си, својот ред и мир.

Девицата знае да ги отфрли другите околу себе со критика.

Девиците повеќе сакаат да имаат неколку стабилни врски отколку многу партнери. Животните партнери ги бира по тоа колку чувствуваат дека им се важни и потребни во нивниот живот. Тие се посветени партнери кои од време на време сакаат предизвици.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -