fbpx
18.8 C
Skopje

Каракачанов и ВМРО го одгледаа Антонио Милошоски – за да му биде поевтино, спиеше на таванот на ВМРО во Бугарија!

АКТУЕЛНО

Не може Милошоски, кој мислам дека им е заменик претседател на Комисија по внатрешна политика, да суди и да говори против Бугарија и договорот за добрососедство помеѓу двете земји, колку тој бил лош за Македонија, кога тој истиот, заедно со Ангел Джамбазки, одеа заедно на гробот на Тодор Александров. За да му биде по евтино, спиеше на таванот на ВМРО во Бугарија. Каракачанов е вицепремиер – може да го прашате како тие го одгледаа. Не може Филип Петровски, кој им беше шеф на Државен архив и кој доаѓаше во Софија да бара пасоши за неговите родители да зборува за тоа колку бил лош договорот за добрососедство меѓу двете земји, вели сопственикот и уредник на бугарската новинска агенција Фокус, Красимир Узунов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -