fbpx
-3 C
Skopje

Клетва го прати Мората: Го предупредуваа за проклетата “деветка“, но не слушаше…

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Алваро Мората летото пристигна во Челси од Реал Мадрид за сума од 70 милиони евра, а сега кажа и приказна за почетокот на кариерата во лондонскиот клуб. Шпанскиот напаѓач во Челси дојде како замена за протераниот Диего Коста. Како прв напаѓач на тимот тој сакаше да го земе бројот “девет“. Но, сите во клубот пробаа да го предупредат дека тој број не носи среќа потсетувајќи се како претходно го носеа Матеј Кежман, Стив Сидвле, Франко Ди Санто, Фернандо Торес и Радамал Фалкао. Со други зборови, играчи кои во лондонскиот клуб се брзо означени како грешка и ниту приближно не ги исполнија очекувањата.

“Тоа е една од вистинските работи кои ми ги кажаа кога пристигнав во клубот“, рече Мората за FourFourTwo и продолжи:

“Соиграчите ме молеа да не го земам тој број бидејќи бил проклет, но јас сепак го сакав“.

“Веќе направив неколку работи како би го симнал проклетството од тој дрес кој наводно носи несреќа. Но, нема шанси да откријам што направив бидејќи на тој начин клетватата би се вратела!“

Се чини дека Мората навистина ја прекина својата негатива од своите претходници со бројот девет бидејќи во почетните осум кола постигна дури седум голови. Сепак, неговата форма во последно време падна поради што остана без погодок на последните шест натпревари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -