fbpx
18.8 C
Skopje

Која е Јана, ќерката на Министерот Димитров – се прослави преку ноќ (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Нејзиното име стана актуелно пред само неколку дена, кога се објави веста дека добила стипендија од 40.000 долари за додипломски студии во Холандија. Јана Димитрова е најстарата ќерка на министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Таа има 18 години и ќе студира на Универзитетот во Утрехт.

Уште од најмала возраст, Јана е блиска со татко си и како што може да забележиме по фотографиите со текот на годините таа се повеќе наликува на него.

 

 

 

 

Извор: Женски Магазин

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -