fbpx
2 C
Skopje

„Кралевите“ го прозеваат Нејмар во Мадрид: Вратите секогаш ти се отворени

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...
Се по очигледно е дека Реал Мадрид посакува да го „украде“ Нејмар од ПСЖ. Флертувањето на играчите на Реал Мадрид со бразилецот и понатаму продолжува, а последен кој го „повика“ на Сантијаго Бернабеу е неговиот сонародник Касемеиро.
Нејмар ова лето во шокантен трансфер ја напушти Барселона и го засили ПСЖ за сума од 222 милиони евра, меѓутоа по само три месеци во новиот клуб тој се почесто се поврзува со враќање во Шпанија и трансфер во Реал Мадрид.
Реал, посакува Нејмар да го направи своја идна супер ѕвезда, затоа што Кристијано Роналдо полека влегува во последните години од кариерата. Едно од тактиките која кралскиот клуб ја применува е со испраќање на пофални изјави на нивните играчи на сметка на Нејмар.
Откако Рамос „слаткоречиво“ зборуваше за Нејмар, сега слична изјава даде и Касемеиро.
„Тој е ѕвезда. Точно знае што прави. Голем играч и секогаш е добредојден во Реал Мадрид. Се надевам дека ќе дојде, но моментално е среќен во својот клуб“, изјави Касемеиро.
„Сакаме најдобрите да бидат кај нас, а јасно е дека Нејмар е еден од најдобрите. Можеби за него беше полесно да отиде во ПСЖ, отколку директно да премине во Реал Мадрид. Тоа се лични одлуки. Никогаш не знаете што ќе се случи, тоа е фудбалот. За него вратите се секогаш отворени. Јас веќе имам добар однос со него“, изјави Рамос.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...
- Advertisement -