fbpx
6 C
Skopje

Кралевите со нов МЕГА ТРАНСФЕР: Летото стигнува засилување од Манчестер за неверојатни 90 милиони евра!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...
 

Реал Мадрид сака во летото следната година да го купи напаѓачот на Манчестер Јунајтед Антонијо Мартиал (21) и е подготвен за него да понуди 90 милиони евра, соопштија во понеделник британските медиуми.

Во Реал ова лето биле уверени дека ќе успеат да го донесат напаѓачот на Монако Мбаппе, но тој одлучи кариерата да ја продолжи во ПСЖ.

Поразот од битката за Мбаппе ги натера челниците на Реал да ги променат плановите кога станува збор за засилувањата, па одлучијата ја го насочат своето внимание спрема Мартијал кој оваа сезона игра многу подобро во дресот на Јунајтед.

Веќе постигна седум голови во сите натпревари, додека целата мината сезона постигна само осум погодоци.

Повикувајќи се на извори во Шпанија, британските медиуми тврдат дека тренерот на Реал Зинадин Зидан верува дека Мартиал има потенцијал да стане голема ѕвезда и одлично да се вклопи во тимот на момците од Мадрид.

Мартиал во 2015. од Монако дојде во Манчестер Јунајтед – трансфер вреден 65 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -