fbpx
4.8 C
Skopje

Македонската инстаграм кралица Љупка Митрова ја разреши дилемата дали ќе учествува во релно шоу

АКТУЕЛНО

Откако струмичката модна блогерка Љупка Митрова и некогашниот победник во шоуто „Големиот брат“, Дарко Петковски – Спејко се во врска, нивната актуелност во медиумите дополнително доби на замав.

Љупка доби нови понуди за соработки, нови следбеници на Инстаграм, а ништо покус не остана ниту тој.

Денес Љупка има сто илјади следбеници, додека Дарко е поназад со 39 илјади, односно предност има неговата понежна половина.

Во последно време на Љупка омилена и стана играта на Инстаграм каде следбениците и поставуваат прашања, а таа ги одговара.

Веќе некој период кружат прашањата дали таа и Дарко ќе влезат во некое реално шоу во регионот, па дури се појавија и информации дека веќе добиле и понуда.

По многуте нагодувања, Љупка ја реши дилемата за љубопитните и категорично одговори дека нема да учествува во ниедно реално шоу, барем за себе.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -