17 C
Skopje

Македонската инстаграм кралица Љупка Митрова ја разреши дилемата дали ќе учествува во релно шоу

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Откако струмичката модна блогерка Љупка Митрова и некогашниот победник во шоуто „Големиот брат“, Дарко Петковски – Спејко се во врска, нивната актуелност во медиумите дополнително доби на замав.

Љупка доби нови понуди за соработки, нови следбеници на Инстаграм, а ништо покус не остана ниту тој.

Денес Љупка има сто илјади следбеници, додека Дарко е поназад со 39 илјади, односно предност има неговата понежна половина.

Во последно време на Љупка омилена и стана играта на Инстаграм каде следбениците и поставуваат прашања, а таа ги одговара.

Веќе некој период кружат прашањата дали таа и Дарко ќе влезат во некое реално шоу во регионот, па дури се појавија и информации дека веќе добиле и понуда.

По многуте нагодувања, Љупка ја реши дилемата за љубопитните и категорично одговори дека нема да учествува во ниедно реално шоу, барем за себе.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...

Тежок cкандaл ги потpeсе Битола и Битолската болница (ФОТО)

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...

Невестата ја откажа свадбата, поради СКАНДАЛОЗНОТО барање на неговите родители

Една невеста донесе тешка одлука и ја откажа венчавката откако нејзиниот татко го откри барањето што семејството на нејзиниот партнер и го постави зад...

Дали вашата коса брзо се масти? Овие можат да бидат главните причини

Ако имате проблем со мрсна коса и чувствувате дека морате да ја миете секој ден, веруваме дека ќе се препознаете себеси во овие навики. Повеќето...
- Advertisement -