fbpx
-1 C
Skopje

Мицкоски: Постои опција да се кандидирам за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната прес конференција на која ги осуди одлуките за притвор на нивните пратеници, за кои како што вели се жртва на хунтата на Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање рече дека постои опција да биде кандидат за наследник на Никола Груевски.

Мицковски вели дека во овој момент е фокусиран на тековните активности на партијата, но сепак додава дека постои опција да биде кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

„Во медиумите се вртат повеќе имиња, но она што можам да го кажам и сум сигурен е дека било кој од нив да биде иден претседател на ВМРО-ДПМНЕ, се разбира доколку оставката на сегашниот претседател Никола Груевски биде усвоена и прифатена на следниот вонреден партиски конгрес од страна на конгресмените, ќе значи следна победа на следните парламентарни избори, односно било кој да биде претседател на ВМРО-ДПМНЕ на следните избори убедливо ќе го порази Зоран Заев“, истакна Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -