fbpx
2 C
Skopje

Многу скап, но се знае и може: Гвардиола повторно сака да ги расипе сметките на Барса, ова ќе биде неговото најголемо засилување..

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Многу скап, но се знае и може: Гвардиола повторно сака да ги расипе сметките на Барса, ова ќе биде неговото најголемо засилување..

Шпанските медиуми донесуваат ексклузива – Манчестер Сити и Барселона жестоко се борат за Joshuu Kimmicha, играчот на Баерн и репрезентативец на Германија.

22. годишниот Kimmich е изразито поливалентен играч, технички исклучително поткован, може подеднакво успешно да игра на повеќе позициии од одбрана до среден ред, причина поради која е многу интересен на великаните.

Kimmich во минатата сезона често ги менуваше позициите, но како што стојат работите оваа сезона ќе си остане на местото на десен бек кое остана празно откако Филип Лам ја прекина кариерата.

Лам и Кимич по поливалентност и технички карактеристики имаат доста сличности па може да се каже дека Кимич е вистински наследник на прославениот бивш германски репрезентативец. Гвардиола одлично го познава Кимич, шпански Спорт пишува дека се во прекрасни односи.

Кимич премина во Баерн од Лајпциг. Гвардиола му остана во убаво сеќавање, го смета за тренер кој многу влијаел на неговата кариера и фудбалски развој. Кимич знае дека Гвардиола го почитува, дека е негов љубител и дека тоа може да биде одлучувачко за конечната одлука.

Баерн наводно не сака да го продаде Кимич, но доколку тој инсистира на тоа, Баварците нема да го пуштат под 50 милиони евра. И тоа најмалку, ако се суди по зборовите на Михаел Решкеа, техничкиот директор на Баерн кој верува дека Кимич ќе остане.

Неговата вредност е многу поголема. Мислим дека Баерн нема да го пушти ниту за 50 милиони евра. Кимич наводно излегува со понуди и уште размислува што да направи. Гвардиола ги расипа добрите односи со врхушката на Баерн. Меѓу нив нема зла крв, што би требало да значи дека Сити имаат мала предност во однос на Барселона. Ќе биде тешко да се купи Кимич од Баерн, но безброј пати е потврдено дека во фудбалот парите се тие кои прават чуда, па може да се каже дека тоа не е и невозможна мисија.

Евентуален трансфер на Кимич ќе зависи од реализацијата на излазните трансфер од Барселона која сметките за купување на нови играчи мора да ги пополни со оние кои ги продаваат. Не е тајна дека Каталонците сакаат да се решат од неколку играчи кои не успеаа да се вклопат во тимот на Камп Ноу, а највеќе се двоумат околу Андреа Гомес. Скапо го платија Португалецот и јасно е дека сакаат да го вратат вложеното. Наводно интерес покажале Вест Хем и Тотенхме, но тешко дека ќе ја прифатат сумата која Барселона ја исплати на Валенсија. Барселона со задоволство би го покрила трансферот на Кимич со продажбата на Гомес, но тешко дека ќе успее во тоа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...

Силно полицисkо присуство пред градска болница, имало пуkaњe по што завршиле во болница

Фото: Илустрација веста во продолжение Две лица со повреди биле донесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“. Како што информира МВР во СВР Скопје било...
- Advertisement -