14 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мурињо каков што го немате видено: Бришејќи ги солзите од очите пред камерите признава – ми недостасува фудбалот

Трофејниот фудбалски стратег, еден од најконтроверзните ликови во спортот, Жозе Мурињо пушти солзи пред камери зборувајќи за тоа колку му недостасува работата во која се прослави.

Португалецот не е тренер на ниту еден клуб од 18. декември 2018. година кога доби отказ од Јунајтед по само 7 победи во 17 првенствени натпревари во истата сезона. Јас просто уживав во овој спорт. Кога влегов во професионалниот фудбал се случи тој еден клик. А сега веќе е сериозна ситуацијата, раскажува Мурињо и продолжува во негов стил.

Беше навистина сериозно, тоа беше дел од мојот живот, а сега кога го нема наместо да уживам, јас не можам да уживам. Едноставно е, ми недостасува фудбалот, вели Мурињо пред камерите, на моменти бришајќи ги солзите од очите, а притоа и испуштајќи насмевка на лицето.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Македонија конечно има прв официјален спортски канал

Македонската радио телевизија информира дека после големи подготовки и преземени активности со задоволство ве известува дека почнува со емитување на 4 нови телевизиски канали...

Можеби ќе мора да се влегува по домови за да се изолираат членови на семејства

Минатата недела, доктор Мајкл Рајан, лидер во Светската здравствена организација, даде една прилично контроверзна изјава во врска со ширењето на COVID-19 и начините за...

ФОТО: Најверојатно oва е причината што нема корона вирус во Кичево?

На социјалните мрежи се појави интересна фотографија, од која не знаете дали да се смеете или пак да плачете. Што да искоментирате или пак...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.