fbpx
-2 C
Skopje

Напишал писмо до бившиот дечко на својата девојка и го запалил интернетот

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Писмото кое еден маж го напишал за бившиот дечко на својата девојка едноставно ги воодушеви сите жени ширум светот и веднаш стана хит на социјалните мрежи.

„До мажот кој ја пушти да си замине од него. Ти благодарам. Ти благодарам што си замина од нејзиниот живот, што ја остави. Ти благодарам што ми даде шанса да ја сакам, шанса да ја направам среќна, да ја задржам крај себе. Ти благодарам што ја повреди.

Ако не ја повредеше, таа немаше да научи нешто вредно. Ќе се трудам да не ѝ нанесам болка, бидејќи ме боли кога ја гледам кога плаче. Ќе ги правам сите работи кои ти не си знаел да ги правиш, ќе бидам покрај неа кога се чувствува осамена, ќе се грижам да ми биде приоритет и да не мисли дека ми е само една од опциите, ќе ги слушам нејзините приказни, жалењата и приговарањата без оглед на тоа колку се бизарни или вообичаени.

Ќе ѝ го дадам моето време и внимание дури и кога нема да ги бара. Ќе се грижам за девојката која ти не ја ценеше. Ќе ја сакам девојката која ти ја земаше здраво за готово. Ќе направам сè за да ја задржам крај себе.

Ќе ја сакам таква каква што е, ќе ја поддржувам во сè што сака да стане. Ќе бидам партнер каков што ти не можеше да бидеш. Ќе бидам мажот кој никогаш нема да ја направи истата грешка која ја направи ти. Никогаш нема да ја пуштам“, напишал овој заљубен маж.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -