fbpx
4 C
Skopje

Нејмар не е среќен во Париз, сака да си оди, можна станица Реал Мадрид!!!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Не помина многу време пред да се појави веста дека Нејмар е несреќен во ПСЖ. Веќе неколку дена шпанските спортски весници пишуваат дека Нејмар жали што ја напуштил Барселона и дека не се чувствува добро во Париз под раководството на Унај Емери. Денеска се појави нова приказна.

Шпанскиот фудбал таблоид Don Balon јавува дека Нејмар е свесен дека не може да се врати во Барселона, но може да отиде во Реал Мадрид. Таблоидот потсетува дека таткото на Нејмар инсистирал неговиот син да отиде во ‘кралскиот’ клуб, а не во Барса.

Сега е возможно овие контакти да бидат обновени. На Флорентино Перез му е јасно дека треба да најде замена за Кристијано Роналдо и Нејмар е прекрасна опција за тоа.

Дон Балон оди подалеку и тврди дека пактот меѓу Нејмар и Перез веќе е воспоставен. Така Бразилецот во ПСЖ ќе има шанса да ја освои Лигата на Шампионите и Златната топка, а ако не успее ќе замине за Мадрид.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Алеk Вучиќ даде изјава за новиот вид на koрона: Пристигна во Србија, мораме да го спречиме ширењето

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека новиот вид на корона вирус, кој првпат се појави во Велика Британија, „пристигнал во Србија“, за...

Kомпанија гарантира деkа со нивните гуми ќе поминете 130.000 километри

Финската компанија Нокиан, која е позната по зимските гуми гарантира дека со новите гуми под името „One“ ќе поминете 130.000 километри. Станува збор за универзални...

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Снимka: Возел со 290 km на час Тетово-Гостивар и се фалел на ТиkТok

На социјалната мрежа Тик-ток објавено е видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км на час. Ммладиот возач, објави неколку...

Зaeв објаснyва зошто Србите добија ваkцини порано: Прво мора да влезе вакцината за да се регистрира

Централата на Фајзер за југооисточна Европа е во Белград и тие затоа добија порано вакцини. Ние сме во координација со нив, тие имаат на...
- Advertisement -