fbpx
0 C
Skopje

Нема простување: Пике, ѓубре, заминувај од репрезентацијата! (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

 

Дефанзивецот на Барселона Жерард Пике помина низ вистински пекол на денешниот тренинг на репрезентацијата на Шпанија во Мадрид.

На медиумите овие денови најактуелна тема е независноста на Каталонија и референдумот на кој 90 % од гласачите гласаа за отцепување на оваа покраина од Шпанија, а како што Пике веќе стотина пати јавно се изјасни за тоа што мисли за целата ситуација, имаше бурен дочек во тренинг центарот, што и беше очекувано.

Сепак, можеби не се очекуваше тоа да биде изразено во волкава мера. На денешниот тренинг на Црвената фурија беа присутни неколку илјади навивачи на Шпанија од Мадрид кои на Пике му порачаа јасно што мислат за него.

Освен громогласните извикувања и свирки, се слушаа и повици: Ѓубре, излегувај од репрезентацијата“, Излегувај, излегувај, како и многу други бројни навреди…

Жерард Пике вчера заокружи “ДА“ на гласачкото ливче од референдумот, а навивачите на Црвената фурија од раководството бараат фудбалерот да биде избркан од националниот тим. На сето тоа, Пике порача дека е “Каталонец од глава до пети“ и дека ќе сеповлече ако другите сметаат дека неговото присуство му претставува проблем на некој во шпанската репрезентација.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев за „Капитал“: Инвестираме во инфраструктура, патишта, енергетика, капиталните инвестиции се планирани на ниво од 23 милијарди денари

Јасно е дека спомениците не се трајни добра коишто го подобруваат животот, како што се патиштата, училиштата, болниците, студентските домови, градинките, спортските објекти, функционални...

Саша Матиќ е цар: Си кажа црн хумор на своја сметkа

Пејачот Саша Матиќ е познат по тоа што одлично кажува вицови, но и како човек кој знае да се пошегува на своја сметка. Со...

Хирург споредил рендгенсkи снимkи: Еве како изгледаат белите дробови кај здраво лице, пушач и пациент кој прележал Ковид-19

Доцентката на Тексашкиот универзитет, д-р Бенкхед-Кендал лекува пациенти со коронавирус од почетокот на пандемијата во март. „Белите дробови кај пациентите кои прележале коронавирус изгледаат...

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...
- Advertisement -