fbpx
3 C
Skopje

Никола Груевски: Во Будимпешта не е толку загадено, Шилегов да си поднесе оставка

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Екс премиерот на Република Македонија Никола Груевски по осудителната пресуда за 2 годишна казна затвор, денеска на својот ФБ профил се пофали дека е во Будимпешта, од каде што ќе бара политички азил од унгарските власти.

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во својот ФБ статус има напишано дека добил закани по животот и дека и во иднина никогаш нема да отстапи од каузата за Македонија.

Но покрај овој реален статус на Груевски, на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер се појавија еден куп твитови и статуси на сметка на бегството на екс премиерот, со кој тие покрај сериозноста на ситуацијата, сакаат да внесат и хумор во целата оваа состојба.

Еден од тие ФБ статуси е и овој ФБ статус каде што Никола Груевски наводно бара оставка од Шилегов бидејќи е загадено Скопје, притоа додавајќи дека воздухот во Будимпешта не е до толку загаден.

Еве ја фотката за оваа шала која вирално се шири на социјалните мрежи.

Фото превземено од Фејсбук

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -