fbpx
5 C
Skopje

НСДП: Дефакторизиран фактор

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

„Човекот кој повеќе од 10 години е фактор број еден во Македонија, владеејќи неприкосновено и без ничија контрола, откако ја загуби власта и моќта почна да говори за дефакторизација на државата и нацијата. Истиот тој човек, со долгогодишното владеење практично го смени културниот код на Македонецот и до крајни граници го проблематизира неговиот идентитет, политиката ја контаминира со лажни вредности, примитивизам и неморал, притоа и со агресивна медиумска пропаганда масовно ги переше мозоците на најсиромашните луѓе во Европа.

Тој и тие околу него, скроија образовен систем кој продуцира медиокритети и луѓе лојални на власта, како врвна човечка доблест. Од Македонците направи една трагична и изгубена нација, неспособна самата да ја препознае својата иднина. Непотизмот, корупцијата, клептоманијата и клиентилизмот ги наметна како врвни вредности на македонското општество и основни претпоставки за останување на власт.

Со преродбата и проектот за создавање на полтрони, подлизурковци и слепи послушници, практично го означи почетокот на најголемата измама, која трае и до ден денеше. Политиката ја разбираше и практикуваше типично Гебеловски, како уметност, а уметноста како политика, при што под уметност се подразбира вештина на измама и создавање лажни слики на реалноста.

Не можејќи да ја замисли Македонија без него на чело, очајнички се обидува да ги убеди граѓаните дека токму тој е нашата иднина. Секое друго решение, освен негово останување на власт, ќе биде најголемо македонско предавство кое ќе води кон распад на државата, а тој тоа нема да го дозволи.

Според Фројд, почетокот на лудилото е кога некој ќе го напушти срамот. Па дали тој човек има барем малку срам?“, се вели во соопштението на НСДП.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -