fbpx
-5 C
Skopje

Од која планета е Хери Кејн?

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Хери Кејн ја игра сезоната на својот живот и ако вака продолжи следната Златна топка ќе биде негова.

Просто човек да не верува со каква леснотија Кејн постигнува голови, а во денешниот натпревар против Саутмептон постигна три гола и во 2017. во 50 натпревари постигнал дури 55 голови.

Повеќе и од Лионел Меси, кој постигна 54 голови на 64 натпревари, но и Кристијано Роналдо, кој за 59 настапи постигна 53 гола, колку што даде и играчот на Баерн Роберт Левандовски во 55 натпревари, додека Едисон Кавани во 62 настапи има постигнато дури 53 голови.

Значи, Кејн е најдобриот стрелец во светот за 2017. година, го сруши 22 годишниот рекорд на Алан Ширер, па во календарската година постигна 36 премиерлигашки голови.

Тој даде шест хет-трика во Премиер лигата, што е повеќе од било кој друг играч, а кога на ова ќе додадеме дека два пати е прогласен за најдобар играч на месеот и дека имаше вкупно 8 хет-трикови и 10 асистенции, тогаш знаете за каков мајстор станува збор.

Кејн во Тотенхем дојде во 2009. година како тинејџер од Ватфрод.

Во минатата сезона постигна вкупно 35 голови, а во сезоната 2014/15 31 погодок. Како сезоните поминуваат, Кејн е се подобар и тешко е дека после овие негови успеси, ќе остане член на Тотенхем.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -