9.5 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Нема крај на лудостите кај нас: За време на полициски час – краде пари од кафемат, камерата снимила се

Луѓето во домашен карантин како да почнаа да збудалуваат или барем да прават некои необични работи. Нема ден во државата да нема некој нов...

Само во Македонија: Му било здодевно дома, им правел на сограѓаните анкета преку телефон за корона вирусот

Им нема крај на лудостите кои се случуваат во нашата држава, откако е воведена вонредна состојба поради ситуацијата со корона вирусот. До сега во...

Од минута во минута: Состојбата во Италија и Њујорк

Пандемијата на коронавирус одзеде 53.693 животи низ целиот свет од нејзиното избувнување во Кина до декември, велат официјалните податоци до 12 часот. Во моментов, 1.035.380...

Голем си Максим: Градоначалникот на Куманово рамо до рамо со пожарникарите, го чува својот град (ФОТО)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски не се штеди во битката со корона вирусот. Тој во својот град заедно со пожарникарите, учествува во дезинфекција на...

Орбан денеска ќе се сретне со Трамп во Белата куќа

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска во Белата куќа ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп за да разговараат за трговски и енергетски прашања, вклучувајќи и продажба на оружје.

Американски официјални претставници изразија загриженост поради антисемитизмот во цела Европа, вклучително и во Унгарија, и поради ставот на Орбан против мигрантите, јави ДПА.

Тие изјавиле дека Трамп ќе изрази загриженост во врска со европската зависност од руската енергија и за „вечните“ прашања во врска со сојузниците на НАТО кои не ги исполнуваат целите за трошоци во одбраната.

Американскиот претседател, исто така, ќе дискутира и за загриженоста околу кинеските телекомуникациски компании кои ќе добијат пристап до европските пазари, кои Вашингтон ги смета за закана за безбедноста.

Latest Posts

(ВИДЕО) Нема крај на лудостите кај нас: За време на полициски час – краде пари од кафемат, камерата снимила се

Луѓето во домашен карантин како да почнаа да збудалуваат или барем да прават некои необични работи. Нема ден во државата да нема некој нов...

Само во Македонија: Му било здодевно дома, им правел на сограѓаните анкета преку телефон за корона вирусот

Им нема крај на лудостите кои се случуваат во нашата држава, откако е воведена вонредна состојба поради ситуацијата со корона вирусот. До сега во...

Од минута во минута: Состојбата во Италија и Њујорк

Пандемијата на коронавирус одзеде 53.693 животи низ целиот свет од нејзиното избувнување во Кина до декември, велат официјалните податоци до 12 часот. Во моментов, 1.035.380...

Голем си Максим: Градоначалникот на Куманово рамо до рамо со пожарникарите, го чува својот град (ФОТО)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски не се штеди во битката со корона вирусот. Тој во својот град заедно со пожарникарите, учествува во дезинфекција на...

АКТУЕЛНО

(ВИДЕО) Нема крај на лудостите кај нас: За време на полициски час – краде пари од кафемат, камерата снимила се

Луѓето во домашен карантин како да почнаа да збудалуваат или барем да прават некои необични работи. Нема ден во државата да нема некој нов...

Само во Македонија: Му било здодевно дома, им правел на сограѓаните анкета преку телефон за корона вирусот

Им нема крај на лудостите кои се случуваат во нашата држава, откако е воведена вонредна состојба поради ситуацијата со корона вирусот. До сега во...

Голем си Максим: Градоначалникот на Куманово рамо до рамо со пожарникарите, го чува својот град (ФОТО)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски не се штеди во битката со корона вирусот. Тој во својот град заедно со пожарникарите, учествува во дезинфекција на...

Добија син и ќерка среде пандемијата – нема да верувате какви имиња им дадоа

Иако пандемијата на коронавирус не им донесе ништо добро на повеќето луѓе, млади родители од централниот дел на индиската покраина Раипур решија да ги...

Итни мерки на Владата: Полицискиот час во Куманово променет

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.