fbpx
21.8 C
Skopje

Ова мало девојче ќе ве освои: Има само 2 години, а заработува илјадници долари (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

И натаму носи пелени, а веќе заработува сериозни суми и тоа од цртање.

Лола има две години и до сега продала 12 слики, а за една дури добила и повеќе од 1.600 долари.

Пабло Пикасо еднаш рекол дека му биле потребни четири години да слика како Рафаело, но целиот живот да слика како дете.

Ова дете можеби и ќе го надмине.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -