fbpx
8 C
Skopje

Ова се чекорите за највозбудлива предигра!

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Секако дека една од поважните работи за добар секс е и добрата предигра. Така што доколку успешно го возбудите партнерот, повеќе ќе уживате со сексот со него. Ова се чекорите до највозбудлива предигра:

1. Направете да се чувствува добро

Станете, легнете, седнете пред него целосно гола и тоа ќе му биде најдобриот подарок кој можете да му го дадете. Од самото разгледување на вашето тело, него ќе му се зголеми сексуалниот апетит. За ситуацијата да стане по возбудлива, подгответе му мала претстава-фрлете го на кревет и останете да стоите над него. Потоа дел по дел разголувајте го вашето тело, но потоа веднаш облечете се. Играјте си и оставете нека исчекува нетрпеливо.

2. Играјте си со дишењето

Доволно е да ги спуштате раздвоените усни на телото на партнерот, односно стомакот или градите, а потоа полека издишете. Ова ќе ја зголеми неговата возбуда.

3. Преземете ја контролата во свои раце

Кога станува збор за предигра, обично се мисли на опуштено и бавно заведување. Меѓутоа, на фраерите им се допаѓа малку погруб пристап. Кога жената делува бесна, тоа за мажите е знак дека и таа е подготвена за секс исто колку што е и тој. Бидете креативни!

ФОТО

4. Поработете на вашите допири

Навистина е изненадувачки колку силните мажи реагираат на допири. Иако жените често мислат дека на мажите најважниот допир му е меѓу нозете, тие реагираат многу бурно и на други различни стимулативни техники. Комбинирајте различни пристапи-масажа, нежно и долго чешкање со ноктите, неочекувано штипкање.

5. Доведете го до врвот

“Тргни-застани” е трикот со кој можете неколку пати да направите да го почувствува врвот. На тој начин максимално ќе му го зголемете оргазмот. Кружете со усните по целиот долен дел на стомакот, бидејќи тоа подрачје е и тоа како чувствително. Доколку сметате дека неговото тело станува напнато, преминете на некоја друга точка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...
- Advertisement -