fbpx
1 C
Skopje

Петар Колев: Македонската реалност во една слика (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Претседателот на ГДУ Петар Колев на својата официјална ФБ страница објави фотографија во која на едната страна ги има ликовите на премиерот Зоран Заев и претседателот на опозицијата Христијан Мицкоски, до кои пишува: Политичките партии годишно ќе добиваат 4.5 милиони евра од буџетот, наспроти другата страна на која има ликови во болнички мантили, а до нив стои текст кој гласи: Детската клиника без сапун и тоалетна хартија.

Македонската реалност во една слика. Не е виновен тој што го јаде зелникот, виновен е тој што му го дава. Крајно време е да се разбудиме и да излеземе од приказната патриоти и предавници, милозвучна за слушање, која е и прекрасно прикритие за крминал. Не знаев дека крадењето од буџетот на сопствената земја е патриотски чин, напиша Колев.

Македонската реалност во една слика. Не е виновен тој што го јаде зелникот, виновен е тој што му го дава. Крајно време е…

Posted by Petar Kolev on Wednesday, August 22, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -