fbpx
-8 C
Skopje

ПОМИНА 8000 КИЛОМЕТРИ ДА ГО ГЛЕДА ОМИЛЕНИОТ КЛУБ, А НАТПРЕВАРОТ ОДЛОЖЕН

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Да поминете 8000 километри само за да го гледате својот омилен клуб и да дознаете дека натпреварот е одложен, само по себе не е забавно, а токму тоа му се случи на еден навивач на Виган, Will Jones од Соединетите Американски Држави.

Имено, ширум Велика Британија веќе неколку дена владеат доста лоши временски услови. Снегот и ладното време го пореметија секојдневниот живот на Островот, па така и одигрувањето на многу натпревари.

Логично, поголемиот број на натпревари се одложуваат во пониските лиги каде што стадионите немаат адекавтно греење на стадионите, па така натпреварот во прва лига, од третиот ранг на англискиот фудбал, меѓу Бристол Роверс и Виган во текот на вчерашниот ден, беше одложен.

Теренот на стадионот на Бристол Роверс беше потполно заледен, па немаше услови за истиот да се одржи, а тоа беа лоши вести за еден навивач на Виган.

Имено, овој симпатизер на Виган дошол од САД од каде што преминал цели 8000 километри како би уживал да го гледа својот омилен тим, но сепак на крајот добил големо разочарување.

Бев разочаран, но од минатата недела знаев дека постои шанса да се одигра овој натпревар, така да помалку и како да се спремав за едно вакво сценарио, изјави Џонс, навивачот на Виган од Утаха.

Сепак, тој ќе биде присутен на натпреварот Виган – Блекбурн кој ќе се одржи овој викенд.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -