fbpx
17.8 C
Skopje

Ванковска: А да твитнеа Европејциве пред два месеца по повод албанската Платформа?

АКТУЕЛНО

Универзитетската професорка Билјана Ванковска на својот профил на Фејсбук преку статус го коментираше твитот и доаѓањето на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, во Скопје.

„Слушам дека Европјаниве пак ни твитнале – да не се подгреваат меѓуетнички тензии. Е, арно им текна! А да твитнеа пред два месеца по повод албанската Платформа ќе речев дека се ангажираат сериозно во рано предупредување и превенција. Вака, повторно контрапродуктивно, оставаат простор секој да си толкува КОЈ подгрева и ЗОШТО подгрева. И тие пак со чисти раце, а ние „локалци“ кои си вадат очи затоа што се Балканци“, пишува Ванковска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -