fbpx
15.8 C
Skopje

Автобуси на ЈСП носеа демонстранти во Скопје

АКТУЕЛНО

Автобуси од ЈСП од неколку локации надвор од Скопје носеа цело попладне демонстранти за протестот на “За заедничка Македонија“.

Како што пренесува а1он.мк, тие излегуваа од автобусите на неколку локации подалеку од центарот на Скопје од каде се упатуваа кон Владата на Република Македонија.

Фото: а1он

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -