fbpx
19.8 C
Skopje

ВИДЕО: Доналд Трамп пристигна во Белата куќа качен на камион

АКТУЕЛНО

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска пристигна во Белата куќа, качен на огромен камион, правејќи чудни фаци.

Претседателот на САД беше видно расположен и искрено се забавуваше. Тој на Твитер напиша дека за него било задоволство да сретне толку многу шофери на камиони и лидери од таа индустрија. Тој дополни дека никој подобро не ја знае Америка од самите камионџии.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -