5.2 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Љубчо Георгиевски: Груевски нема што да се лути на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски – тие ќе победат на парламентарните избори!

Несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ има рејтинг подобар и ќе победи на следните парламентарни избори. Сега прашањето е што после победата и како тие како партија ќе се постават.

Тој во интервју за Лидер му порача на Груевски да не се лути бидејќи таквите принципи поставени во политиката за кои сега се лути, ги поставил токму тој.

Георгиевски вели дека не се плаши од никаква ревизија и ги повика институциите да почнат од него.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -