30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Авион на Србија ВЕЧЕРВА тргнува во Израел каде што има ВОЈНА – познато е зошто!

Првиот авион на Ер Србија од Тел Авив утрово околу 10 часот слета на белградскиот аеродром со повратници. Почесниот конзул на Србија во Израел соопшти дека во понеделник и вторник се планирани уште два лета за српските државјани во Израел.

Но, српските медиуми јавуваат дека веќе денеска уште еден авион полетал кон Тел Авив и планирано е вечерва во 21:40 часот од Тел Авив да замине за Белград.

Порталот Aero.rs пишува дека за овој лет бил ангажиран Ербас А319 (YU-APF), кој може да превезува меѓу 138 и 144 патници.

Авиокомпанијата забележува дека Министерството за надворешни работи на Република Србија е одговорно за списокот на патници за летот и дека патниците треба да се обратат до дипломатско-конзуларното претставништво на Република Србија во Израел или Министерството за надворешни работи на Република Србија за сите прашања.

поврзани објави

Последни објави