6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Временска прогноза: Следува разочарување, нема веќе сонце од среда – соопштија дека ќе врне дожд!

Продолжува периодот на релативно топло време, но во среда, кон крајот на денот, како што информира УХМР, ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

Врнежите ќе продолжат во текот на ноќта и во четврток, кога ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Услови за локален дожд ќе има и во петок.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -