5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Протече видео од пукањето во Ист гејт мол

Порталот Курир објави видео од пукањето во Ист гејт мол поппладнево во кое беа ранети две лица.

Да потсетиме дека попладнево во Ист гејт мол се случи пукање каде беа ранети две лица, од кои едно потешко.

МВР го потврди инцидентот и во тек е увид.

Видеото е достапно ТУКА

Ова е втор ваков инцидент во трговскиот центар за речиси два месеци, а мета е истото лице.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -