35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Пукање во Велес – полицијата уапси млад велешанец

На 28.10.2023 во 16.15 часот на ул.„Алексо Демниевски“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес привеле лице(23) од Велес затоа што претходно од пиштол испукал неколку куршуми во воздух.

Пиштолот бил пронајден и одземен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава

поврзани објави

Последни објави