30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

ЛОШИ ПРОГНОЗИ ЗА ОВИЕ ДВА ЗНАКА ВО ДЕКЕМВРИ: Ќе им пристигне наплата за грешките во минатото

ЛОШИ ПРОГНОЗИ ЗА ОВИЕ ДВА ЗНАКА ВО ДЕКЕМВРИ: Ќе им пристигне наплата за грешките во минатото

Познатиот руски астролог Павел Глоба неодамна открил дека два хороскопски знака ги очекува неповолен период, кој ќе почне во декември 2023. година. Едноставно, среќата нема да биде на нивна страна.

Еве за кои знаци станува збор и што ќе им донесат ѕвездите…

Близнаци

Последниот месец од 2023. година, на припадниците на овој знак ќе им се укаже можност да ги остварат своите долгогодишни професионални планови. Меѓутоа, астролозите сметаат дека ги очекуваат многу пречки. Декември нема да биде нивен месец, кога станува збор за професионалниот живот.

Истовремено, емотивниот и љубовниот живот ќе им биде обележан со прекрасни мигови и поволни можности. Осамените Близнаци може конечно да ја запознаат својата сродна душа.

Водолија

Крајот на 2023. на Водолиите им носи наплата на долговите, а ќе почувствуваат и притисоци да завршат некои претходни проекти и работни обврски. Астролозите советуваат да ги одложат сите важни работи, бидејќи ѕвездите нема да им бидат наклонети во декември, па ова е идеална можност да ги решат сите проблеми полека и без нервози.

Од друга страна, ѕвездите им ветуваат средба со нова и интересна личност, која би можела да има значајно влијание врз нивниот иден живот.

поврзани објави

Последни објави