18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Од 11 до 14:30 посебен сообраќаен режим во Скопје – еве во кој дел од градот! МВР со АПЕЛ до граѓаните!

Поради одржување на два најавени протеста, денеска од 11 до 14:30 часот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на градот, информираше Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат да се почитуваат наредбите што ќе ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде ќе се одвиваат протестите.

поврзани објави

Последни објави