10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Му се заканувал и се обидел да истепа државен инспектор, кривична пријава за маж од беровско

Му се заканувал и се обидел да истепа државен инспектор, кривична пријава за маж од беровско.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Ѓ.Ч.(23) од с.Митрашинци, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 08.10.2023 во с.Митрашинци, пријавениот упатил закани и се обидел физички да нападне службено лице – државен инспектор во Државниот инспекторат за шумарство и ловство, кој вршел службени дејствија.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -