30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ПРЕГАЗЕНО Е ДЕВОЈЧЕ во Скопје: Ова се деталите од МВР

Малолетно девојче е удрено вечерва од возило на булевар „Србија“, кај бензинската станица „Лукоил“, во Општина Аеродром.

Девојчето е пренесена во болница, а екипи на МВР вршат увид на местото на несреќата.

Од МВР за МИА велат дека увидот уште не е завршен и дека дополнителни информации ќе има по неговото завршување

поврзани објави

Последни објави