7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

(Видео) Силен земјотрес во Мексико: Пукаше стакло од прозорците, се лулаа лустери

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди Мексико.

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како од јачината на потресот пукало стаклото на прозорците.

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди Мексико.

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како од јачината на потресот пукало стаклото на прозорците.

Второто видео е снимено во кафуле во Мексико, а на него се гледа како се лулаат лустерите.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Куалута на длабочина од десет километри.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -