37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

КОГА СИ ТАЖЕН СЕТИ СЕ НА НЕСРЕЌНАТА ЕЛКА ВО СКОПЈЕ“: Цел регион удри по кривата новогодишна елка во Скопје, ова го нема ниту на Алиекспрес (ФОТО

Скопската новогодиша елка е мета за подбивање шега. Во новогодишните приказни ја сместија и медиумите во соседството. Тие пренесуваат коментари од граѓаните на Скопје кои се објавуваат по социјалните мрежи дека не се задоволни со елката поставена на плоштадот „Македонија“.

Новогодишната елка во Скопје им послужува како репер на медиумите во текстовите за да ги утешат нивните граѓани дека има и полошо издание од китењето во нивните градови!

Скопската елка стана позната токму поради тоа што изгледа грдо и недовршено. Впечаток е дека не е ни целосно украсена, а згора на сè е и искривена“, пишува српска Нова.

„Кога си тажен, сети се на несреќната новогодишна елка во центарот на Скопје“, вака еден од најпопуларните српски портали Nova.rs ја опишува елката во главниот град на Македонија и додава дека сите сакаат да се сликаат со „несреќната елка“ која иако недовршена е вистинска атракција на социјалните мрежи.

Б92“ пишува дека „Туристите од целиот свет се исмеваат на новогодишната елка во Скопје: Ужасна, ружна на прв поглед“

Српски Телеграф пишува дека „Регионот удри по новогодишната елка во Скопје: Ваква нема ниту на Алиекспрес, туристите трчаат да се сликаат“.

поврзани објави

Последни објави