31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

„Нaплатувам по час, а сè одработувам за 15 минути“: Електра откри колку чинат нејзините услуги, а ги спомена и балканските проститутки

лектра Елит повеќе од две години е активен член на српската шоу бизнис сцена.

Иако е трансродова, Електра ја шокираше јавноста кога призна дека нејзината примарна занимање е проституцијата во Швајцарија, а пеењето го користи како секундарна работа како реклама за да стигне до клиентите.

Таа како гостин во емисијата „Милизам“ зборуваше за себе, за својата пејачка кариера, за плановите поврзани со бизнисот и за активизмот на полето на легализација на проституцијата во Србија. Сосема искрено и без влакна на јазикот, таа призна дека сака да биде проститутка и го објасни својот став.

– Не познавам ниту еден пејач кој работи и настапува 365 дена во годината, а професионално се занимавам со проституција веќе 15 години. Ја сакам мојата работа и кога одам во Швајцарија буквално ја бакнувам улицата каде што работам. Таму е легализирано, јас плаќам паушален данок, имам здравствено осигурување и никој не може да не малтретира. Доколку има и најмал проблем со клиентот, полицијата реагира во рок од неколку минути. Имам мои редовни клиенти кои секогаш ми се враќаат. Кај мене доаѓаат само хетеросексуални мажи за кои транс жена е фантазија.

Кај мене најмногу доаѓаат мажи од Балканот затоа што имаат голема желба да имаат секс со пејачка. Најмногу сакам оженети мажи, дрвосечачи, крупни, силни, мажествени во стилот на крими-џими – објаснила таа, како што се опишува – „најдобрата и најголемата проститутка меѓу пејачите“.

Онаму каде што има приказна за клиенти на кои им дава сексуални услуги, тука е и прашањето за цените на тие услуги, како и за афинитетите кога се во прашање интимните односи.

– Не сакам валкани игри! Кога некој би ме удрил за време на интимен чин, би му удрила шамар и тој не би знаел каде е. Не сакам долг секс и не сакам гушкање. Сакам вистински, тежок, брз секс. Тарифата е соодветно. Наплаќам на час. Еден час кај мене е 1.000 евра, но сето тоа го правам за пет до 15 минути – објаснува Електра и додава:

– Практично им крадам 45 минути, но ме бараат и друг пат. Ќе им дозволам, ама знаеш какви се мажите, фантазијата им стивнува.

Во текот на разговорот Електра неколку пати нагласила дека се занимава со проституција во уредна земја и дека жали што истата ситуација не е иста во Србија. Покрај производството на кондоми и книгата што ја подготвува, таа откри дека почнала да реализира уште еден проект кој е чекор напред кон легализација на проституцијата кај нас.

На Балканот има повеќе од 35.000 проститутки. Многу од нив работат на принудна работа под многу тешки услови. Формирав тим од адвокати и експерти од повеќе од 20.000 луѓе кои првично ќе се занимаваат со декриминализација на оваа трговија. Се надевам дека тоа ќе биде добар почеток кон легализација на проституцијата – изјави Електра.

Пејачката и проститутка уште еднаш потврди дека целосно го променила полот и дека нема никакви машки карактеристики.

– Јас не сум трансвестит, јас сум транссексуална жена и го поминав целиот процес на транзиција – објасни оваа екстравагантна дама, додавајќи на крајот:

– Јас сум многу повеќе од жена, а децата единствено ме викаат тато е затоа што сум нивен татко – додава таа.

поврзани објави

Последни објави