7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Општина Гази Баба со парична награда за првото родено бебе во 2024 во општината

❤️Се роди првото бебе во општина Гази Баба.

✌️Првото бебе родено во новата 2024 година во општина Гази Баба е женско!

👍Утрово на клиниката за Гинекологија и акушерство ја посетив мајката Џелјан Сејди од Страчинци која роди четврто женско дете.

🎁Општина Гази Баба на мајката која го роди првото бебе во 2024 година и доделува еднократна парична награда во висина од 20.000 денари.

🙏Посакувам во новата година да се родат многу дечиња, а општината ќе биде тука да создава услови за безгрижно детство.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -