24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Ивана Туфегиќ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ реплицирајќи си сами на себе свесно го попрчеуваат изборот на Претседател на Собранието

„Полни усти за народот и парламентарна демократија додека си реплицираат сами на себе и свесно го попречуваат изборот на Претседател на Собранието и функционирањето на институциите. Тоа е ДПМНЕ со одбрана на криминалот“.

Ваков фејсбук статус денеска од Собранието на Република Македонија напиша, пратеничка од редовите на СДСМ, Ивана Туфегиќ.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави