4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Видео ја открива болната вистина за кралскиот пар: Погледнете како страсните бакнежи доведоа до студена војна меѓу Дајана и Чарлс

Бракот на сегашниот крал на Велика Британија, тогашниот принц Чарлс и принцезата од Велс е предмет на шпекулации низ годините.

Како што беше кажано, Чарлс отсекогаш ја сакал Камила, а принцезата Дајана имала различни афери низ годините, а иако тоа било јавна тајна на судот, јавноста била изненадена кога објавиле дека се разведуваат во 1990-тите.

Сега на Твитер се појави видео каде има делови од нивните јавни настапи, а она што паѓа во очи е начинот на кој се бакнуваат. Без страст и само по навика.

„Како не забележавме на време“, стои во објавата покрај видеото.

„Се бакнуваа по навика уште од првиот бакнеж. Проблемот беше таму од самиот почеток” е коментарот за кој многумина се согласија бидејќи на сите тогашни фотографии од кралската двојка не се гледаше дека тие живеат во несреќен брак.

Кога ќе помислите дека Чарлс завршил со Камила, многу озборувања од кралскиот двор се покажале како вистинити, а овие фотографии само потврдуваат дека Дајана не била среќно мажена.

Фото: Притскрин/Твитер
Извор: Kurir.rs

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -