4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Министерот за здравство Меџити го сподели ставот на Таравари: Дали тоа значи дека ќе има нов министер за здравство?!

Министерот за здравство Фатмир Меџити, кој на таа позиција е дојден од редовите на Алијанса за Албанците, го сподели статусот на претседателот на неговата партија Арбен Таравари, во кој тој вели дека ќе оди со албанската опозиција, слушајќи го, како што рече, гласот на граѓаните.

Како што е познато, протов Таравари застанаа Зијадин Села и министерот за правда Кренар Лога.

Фактот што министерот за здравство Фатмир Меџити застанува на страната на Таравари, дали значи дека во наредните неколку дена ќе имаме нов министер за здравство, на местото на Меџити?

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -