10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Таравари: ОДЛУКАТА Е МОЈА КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ на АА

Лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари вели дека одлуката да ја повика партијата да го поддржи албанскиот опозициски Европски сојуз за промени за претстојните избори вели дека е негова лична, додека ако Собранието на партијата мисли поинаку тој ќе ја почитува таа одлука.

На прашањето на ТВ21 како ја коментира реакцијата на спикерот на Централното собрание, Зиадин Села, кој неговиот статус „про“ коалицијата со албанската опозиција го нарече кукавички, лидерот на АА, Арбен Таравари, рече дека искажаниот став е личен и дека би ја почитувал различната одлука на Централното собрание.

„Тоа е моја лична одлука како претседател на партијата, очекувам поддршка од Собранието. Ако одлуката на Собранието е поинаква, јас дефинитивно ја прифаќам“, изјави Таравари за ТВ21.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -