fbpx
17.8 C
Skopje

Шеќеринска: ДПМНЕ веќе се распаднале, Грујо им избега на плажа (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Потпретседателката на СДСМ и воедно пратеничка на оваа партија, Радмила Шеќеринска на својот официјален фејсбук профил напиша статус на кој порача дека ВМРО-ДПМНЕ веќе се распаднува, воедно и сами на себе си реплицираат.

ДПМНЕ веќе се распаднале: немаат Пратеничка група, сами себе си реплицираат, го влечат изборот на комисијата која сами ја бараа, а Грујо пак им избега на плажа.

Posted by Radmila Sekerinska on Monday, March 27, 2017

По долга меѓусебна дебата на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, токму Шеќеринска побара можност за збор, каде истакна дека додека пратеничката група го брани криминалот на Никола Груевски, тој патува на Малта и приморува македонски амбасадор да го пречека на највисоко ниво.

Нашата одлука е Македонија да не тоне во оваа криза, којашто вие ја посакувате.

Posted by Radmila Sekerinska on Monday, March 27, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -