32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

УАПСЕН ПОРАНЕШЕН ГРАДОНАЧАЛНИК: Врие од полиција во Струмица!

Големо полициско присуство утрово во Струмичко.

Според информаците на Република.мк, уапсени се повеќе лица меѓу кои и поранешен градоначалник кој во минатото бил обвинет за повеќе кривични дела меѓу кои криумчарење цигари преку македонско-бугарската граница.

По неколкумесечната затворска казна во 2019 и 2020 го прошири својот бизнис во енергетскиот сектор но и со отворање на фирми и фабрики за одгледување на марихуана по претходно издадени лиценци од Владата.

Според информациите, производството на марихуаната завршувало на црниот пазар во Македонија но и пошироко во регионот

поврзани објави

Последни објави