15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

„Ер Србија“ на авион ќе му даде име по Горан Бреговиќ

Пет авиони на соседната авио компанија „Ер Србија“ денеска ќе добијат име по првиот човек на рок групата „Бјело Дугме“ и композитор Горан Бреговиќ, пишува „Новости“.

После Новак Ѓоковиќ, Владе Дивац, Предраг Мики Манојловиќ и Дејан Станковиќ, името на легендарниот Горан Бреговиќ ќе биде испишано на авионите на „Ер Србија“.

Денеска во 12.30 часот е закажана свеченост каде ќе биде одржана ова церемонија и ќе бидат доделени имињата.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави