fbpx
19.8 C
Skopje

Започна сезоната – тешко повреден мотоциклист во Скопје

АКТУЕЛНО

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле осум сообраќајни несреќи, а во една од нив мотоциклист се здобил со тешки телесни повреди.

Со затоплувањето на временската температура, се „отвори“ и сезоната за мотоциклистите ширум државата. Вчера полицијата санкционирала пет возачи кои не отстапиле првенство на минување на возачите во зона на крстосница.

Вчера со помош на специјалното возило „пајак“ биле отстранети 59 возила поради неправилно паркирање.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -